Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-01-18

Humor Eryka Lipińskiego

W ramach współpracy z Muzeum Karykatury

Ponad sto prac: karykatur, rysunków satyrycznych, plakatów i tzw. "Eryków" autorstwa Eryka Lipińskiego od piątku można oglądać w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Ostrowieckie Biuro Wystaw Artystycznych wkroczyło w nowy rok z bardzo oryginalną wystawą. "Karykatury" Eryka Lipińskiego to pierwsza w historii galerii ekspozycja prezentująca stricte karykatury. Pierwsza i - jak zapewniła dyrektor BWA Jolanta Chwałek - nie ostatnia.

- Tę wystawą zainaugurowaliśmy naszą współpracę z Muzeum Karykatury w Warszawie. Przynajmniej raz w roku będziemy chcieli pokazywać państwu prace cenionych karykaturzystów - poinformowała Jolanta Chwałek.

Ponieważ Eryk Lipiński był założycielem owego muzeum, cykl rozpoczęła prezentacja jego dzieł. Na ścianach galerii zawisło ponad sto karykatur, rysunków satyrycznych i plakatów tryskających swoistym humorem i trafną puentą, naginających tamtą rzeczywistość i drwiących z niej.

Piątkowy wernisaż stał się także okazją do złożenia podziękowań ostrowieckiemu artyście - Tadeuszowi Szypowskiemu, który pod koniec ubiegłego roku przekazał do kolekcji BWA znaczną część swojej twórczości - 101 prac o łącznej wartości ponad 700 tys. zł. Artysta, który uznał ten gest za coś naturalnego, odebrał list gratulacyjny od prezydenta Jarosława Wilczyńskiego.

- Prace są już skatalogowane i wycenione. Będziemy tworzyć katalog promujący naszego artystę i naszą galerię w Polsce i mam nadzieję, że nie tylko - zapewniła Jolanta Chwałek.
/K. Fałdrowicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18692 razy,
ostatnio: 2021-04-14 14:47:38
Skomentuj artykuł:
Powrót