Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-03-18

Chluba "Bronka"

Klasa z pasją

Zdobywają laury w dziedzinie matematyki, chemii, fizyki, są wśród nich utalentowani sportowcy, muzycy, tancerze i aktorzy. Razem tworzą zgrany zespół trzydziestu siedmiu ambitnych indywidualności - taka właśnie jest klasa III c, chluba LO nr III im. Władysława Broniewskiego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Najmocniejszą stroną tych młodych ludzi są przedmioty ścisłe z matematyką na czele. To właśnie w III c uczą się przyszli inżynierowie budownictwa, maklerzy giełdowi, ekonomiści czy profesorowie chemii.

Piotr Krzciuk, Piotr Starzyk, Jakub Ciepielak i Krystian Kałuża to klasowi chemicy, którzy od dwóch lat pod opieką Barbary Cecot próbują swych sił w olimpiadzie "O diamentowy indeks AGH". W ubiegłym roku Piotr Krzciuk dotarł do finału. Obecnie wraz z Piotrem Starzykiem oczekują na wyniki etapu regionalnego. Pozostali dwaj chłopcy uczestniczyli w Regionalnym Konkursie Chemicznym organizowanym przez Politechniką Radomską. Jakub wziął udział w finale. Uczniowie klasy politechnicznej startowali również w najważniejszej dla licealistów Olimpiadzie Chemicznej.

- Do olimpiady przygotowywałem się bardzo długo, niemal od poprzedniej edycji, którą zakończyłem jedynie na pierwszym etapie. Z wielką niecierpliwością czekam na wyniki etapu drugiego i ogłoszenie listy finalistów, którzy otrzymają maksymalną liczbę punktów z egzaminu maturalnego - mówi Piotr Krzciuk.

Piotrek już za kilka dni jedzie do Torunia na finał Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swiniarskiego.

Uczniowie III c chętnie biorą udział również w konkursach "królowej nauk" - matematyki. W ubiegłym roku Jakub Kolasa oraz Piotr Krzciuk uczestniczyli w finale Regionalnego Konkursu Matematycznego Politechniki Radomskiej. Piotr został wyróżniony w Konkursie Kangur Matematyczny. Z kolei Jakub i Katarzyna Jankowska zdobyli III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym. W bieżącym roku aż jedenastu uczniów klasy politechnicznej dostało się do drugiego etapu olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH". Byli to: Ilona Binkiewicz, Katarzyna Jankowska, Paulina Kaczmarczyk, Adrianna Zychewicz, Piotr Krzciuk, Radosław Lenart, Piotr Walerowicz, Szyman Pękała, Krystian Kałuża, Agnieszka Iwan, Jakub Kolasa. Obecnie oczekują oni na wyniki.

Nie straszna im też fizyka- Katarzyna Jankowska, Adrianna Zychewicz, Mateusz Budzeń, Piotr Walerowicz, Radosław Lenart, Krzysztof Kochański to ci licealiści z III c, którzy pod opieką Jacka Jankowskiego od dwóch lat biorą udział w licznych konkursach fizycznych. Startowali w olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH", Olimpiadzie Wiedzy Technicznej oraz w projekcie europejskim Feniks. Katarzyna Jankowska, Jakub Kolasa, Piotr Krzciuk oraz Żaneta Długosz uczestniczyli także w finale Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Szukamy Talentów" Kwant 2008. Największe sukcesy w tej dziedzinie odnosi Katarzyna Jankowska, która w ubiegłym roku zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie Liga Fizyczna projektu Feniks.

Jednak nie samą nauką maturzysta żyje. Klasa politechniczna słynie w "Bronku" ze świetnych piłkarzy. Zarówno dwa lata temu, jak i w bieżącym roku chłopcy zajęli drugie miejsce w Szkolnym Turnieju Futsalowym o puchar Dyrektora Szkoły. Mateusz Budzeń jest jednym z zawodników zespołu Liceum Ogólnokształcącego nr III, który kilka dni temu zdobył tytuł Mistrza Powiatu w Turnieju Piłki Koszykowej. Mateusz zdobył także drugie miejsce

w tegorocznym Międzyszkolnym Turnieju Strzeleckim w parze z kolegą ze szkoły.

Hobby III c to nie tylko chemia i matematyka. Uczniowie tej klasy to szeroko uzdolnieni młodzi ludzie. Cały swój wolny czas poświęcają pasjom. Łukasz Gębusia od dziewięciu lat gra na saksofonie. Razem z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Miejskiego Centrum Kultury i Społecznej Szkoły Muzycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył w 2008 roku trzecie miejsce na I Festiwalu Orkiestr Dętych Ziemi Sandomierskiej w Chmielowie. Szymon Pękała jest miłośnikiem teatru. W ubiegłym roku zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji Regionalnej. Obecnie przygotowuje się do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Dodatkowo minione wakacje oraz tegoroczne ferie spędził na warsztatach teatralnych. Jakub Kolasa od kilku lat trenuje taniec towarzyski. W 2009 roku zdobył m.in. pierwsze miejsce na Grand Prix Mazowsza, pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca "Małe Mazowsze" oraz drugie miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca "Uśmiech dla Nowej Huty" w Krakowie. Obecnie trenuje także new age-wacking. Co jakiś czas wyjeżdża na warsztaty tańca współczesnego, modernu i jazzu. Dodatkowo Jakub posiada duże zdolności językowe. W drugiej klasie zdobył pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Języka Angielskiego. W trzeciej został laureatem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Języka Angielskiego i Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Języka Francuskiego. Obecnie intensywnie przygotowuje się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Francuskiego. Dawid Wesołowski od wielu lat gra na gitarze. Koncertował z kapelą "Symphony", obecnie gra w zespole "Infiniface". Uczniowie klasy politechnicznej brali również udział w Olimpiadzie Przedsiębiorczości. W ubiegłym roku jeden z nich, Piotr Walerowicz, dotarł do drugiej części etapu okręgowego.

Maturzyści z III c posiadają także zdolności artystyczne - Jakub Kolasa i Szymon Pękała to królowie szkolnej sceny teatralnej. Uczniowie "Bronka" nie wyobrażają sobie przedstawienia bez ich udziału.

Wychowankowie Krystyny Kozieł to bardzo zgrana klasa. Uwielbiają spędzać razem czas. Podczas ubiegłorocznych wakacji wyjechali razem nad morze. W minione ferie odwiedzili wspólnie Szwajcarię Bałtowską. Lubią spotkać się od czasu do czasu w weekend.

- Niedawno zdałam sobie sprawę, że zazdroszczę młodszym rocznikom. Chciałabym, tak jak oni, spędzić ze swoją klasą jeszcze kilka lat - mówi Agnieszka Iwan.

- Cieszę się, że wybrałem tę klasę. Dzięki temu poznałem genialnych ludzi. Nauka w klasie politechnicznej naszego liceum pod okiem mgr Kozieł, mgr Cecot i mgr. Piotrowskiego daje mi szansę na spełnienie mojego wielkiego marzenia o dostaniu się na Wydział Chemii Politechniki Warszawskiej - dodaje Piotr Starzyk, zwanym niekiedy "Giętkim", z uwagi na niecodzienne zdolności elastyczne jego ciała.

W portalu internetowym YouTube.com można obejrzeć spektakularną czołówkę studniówkową trzecioklasistów z "Bronka", która w ciągu kilku dni zdobyła nieprzeciętną popularność. Wystarczy wpisać hasło: "Czołówka 3C 2010". Zachwycony filmem jest nawet dyrektor liceum Robert Warda.

- W tej klasie podziały nie istnieją. Uczniowie tworzą razem jeden zwarty zespół trzydziestu siedmiu ambitnych indywidualności, w którym każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa - stwierdza dyrektor szkoły.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22244 razy,
ostatnio: 2021-04-14 15:16:02
Skomentuj artykuł:
Powrót