Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-05-28

"Śląsk" gwiazdą obchodów

      Przez trzy dni ostrowczanie mogli uczestniczyć w imprezach artystycznych przygotowanych z myślą o obchodach Dni Ostrowca. Ich największą atrakcją był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".


    Piątkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" był prawdziwym kulturalnym wydarzeniem w naszym mieście. Świadczy o tym chociażby fakt, że prezentacje wykonawców zapowiedział sam Prezydent Jan Szostak. Orkiestra, chór i zespół taneczny zaprezentowali program "Piękna nasza Polska cała", na który złożyła się muzyka, pieśni i tańce ludowe oraz narodowe. Zespół "Śląsk" udowodnił swoim występem, że prezentuje wysoki poziom artystyczny i nie przypadkowo zdobył uznanie na całym świecie.


    Przed prezentacją głównej gwiazdy wystąpiły grupy wokalne z ostrowieckich szkół i gimnazjów. Tę część koncertu poprowadziło małżeństwo tworzące grupę DUO FIX urozmaicając koncert dzieci konkursami i piosenkami. Nie doszło natomiast do planowanych występów ostrowieckich, dziecięcych grup tanecznych.


    W sobotę natomiast w ramach "Biesiady polskiej", wystąpiły kapela "Lewiniacy", kabaret "Kociuba", zespoły "Starzyki" oraz "Carmen". Wczoraj wystąpili z kolei artyści w ramach "Międzynarodowej Fiesty Egzotycznej" - "Trio Romałe Family", "Avanti", "Tatra Roma", "Sound Of Gipsy Boys", oraz "Zorba".


    Na Rynku stanął też wzorem roku poprzedniego wielki namiot, kilkanaście stolików z parasolami oraz kilka miejsc zabaw dla najmłodszych.


   
/ PS /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 36924 razy,
ostatnio: 2021-04-14 14:17:48
Skomentuj artykuł:
Powrót