Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-12-13

Otwarto centrum multimedialne. "Norwid" bliżej świata

      15 komputerów do sal informatycznych oraz cztery do centrum multimedialnego, sfinansowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, stanowi od piątku wyposażenie IV LO im. C. K. Norwida w Ostrowcu Św. Uroczyste przecięcie wstęgi, odbyło się w obecności starosty ostrowieckiego Waldemara Palucha, naczelnika Wydziału Oświaty Macieja Kuszewskiego, członków Zarządu Powiatu oraz oczywiście nauczycieli i uczniów szkoły.


    Aż trzy sale, będące do tej pory zwykłymi salami lekcyjnymi, przystosowano na potrzeby nowoczesnych pracowni komputerowych, w których zainstalowano nowoczesny sprzęt. Przygotowania do otwarcia trwały właściwie od początku roku szkolnego. Pomieszczenia zostały wyremontowane i wymalowane, zamontowano okratowanie okien i zabezpieczenia antywłamaniowe. Prace poszły szybko i już miesiąc temu, jeszcze przed oficjalnym otwarciem, młodzież i nauczyciele szkoły mogli korzystać z komputerów.


    - Zarówno pracownie jak i centrum multimedialne jest dostępne dla wszystkich, uczniów i pracowników naszej szkoły- mówił podczas otwarcia dyrektor IV LO im. C.K. Norwida Zygmunt Kochański.- Nasi nauczyciele przeszli specjalne, sfinansowane przez starostwo kursy, przygotowujące do korzystania z tak specjalistycznego sprzętu. Dzięki komputerom, które otrzymaliśmy, mogliśmy we wrześniu w ramach współpracy z Unią Europejska przystąpić do programu Socrates. W nowych pracowniach, uczniowie "Norwida" mogą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu informatyki, a także korzystać z Internetu.


    Dyrektor Zygmunt Kochański zaznaczył, że w szkole zaszły w ostatnim czasie wielkie zmiany, świadczące o tym, że mimo wszystko w oświacie nie jest jednak aż tak źle.


    - Za to chcę przede wszystkim podziękować panu staroście- stwierdził Zygmunt Kochański.- To przychylność starostwa pozwala nam na dalsze unowocześnianie szkoły.


      Korzystając z okazji, dyrektor przypomniał, że liceum nadal nie posiada odpowiedniej sali gimnastycznej i już w bardziej żartobliwym tonie, poprosił o zajęcie się tym problemem. Dodał także, że plany hali są już gotowe.


    - Zdaję sobie sprawę, że jesteście jedyną ostrowiecką placówką bez odpowiedniej sali- stwierdził Waldemar Paluch.- Żyjemy niestety w takich czasach, że niedostatki finansowe nie omijają niczego, także oświaty. Cieszę się, że udało nam się zdobyć środki finansowe na sporządzenie planu budowy hali. Nie mogę obiecać, że ta budowa rozpocznie się natychmiast, nadal musimy podporządkowywać się pewnej dyscyplinie finansowej, ale jakieś kroki na pewno zostaną podjęte.


    Waldemar Paluch pochwalił nowo powstałe centrum multimedialne, wyrażając nadzieję, że w czasach, kiedy dostęp do Internetu i umiejętność posługiwania się najnowszymi zdobyczami techniki są niezbędne, będzie ono dobrze służyło młodym ostrowczanom.


      Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do unowocześnienia szkoły, złożyli także przedstawiciele Rady Rodziców. A potem... pozostało już tylko przeciąć wstęgę....

   


/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 23328 razy,
ostatnio: 2021-04-14 16:18:58
Skomentuj artykuł:
Powrót