Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-08-02

Rok pełen sukcesów

Mogą być z siebie dumni

Miniony rok szkolny dla ostrowieckiego Zespołu Szkół nr 4 był szczególnie udany. Długo oczekiwana modernizacja warsztatów szkolnych poszła w parze z wieloma sukcesami uczniów.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Jak podkreśla dyrektor placówki - Gabriel Główka najważniejszym osiągnięciem organizacyjnym ZS nr 4 w roku szkolnym 2009/2010 była realizacja projektu "Modernizacja warsztatów szkolnych" obejmującego gruntowny remont pracowni do praktycznej nauki zawodu, zakup nowoczesnego sprzętu, w tym obrabiarek sterowanych numerycznie, montaż nowych drzwi, budowę wiatrołapu oraz przebudowę instalacji energetycznej.

- Od 1 września oddamy do dyspozycji naszych uczniów pracownie na miarę XXI wieku, jedyne takie w regionie - zapewnie dyrektor Główka.

Z pewnością przyczyni się to do jeszcze lepszych wyników dydaktycznych uczniów, którzy od lat rozsławiają szkołę odnosząc sukcesy w różnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Nie inaczej było w minionym roku szkolnym. Najbardziej prestiżowy tytuł - laureata 32. miejsca etapu centralnego Olimpiady Techniki Samochodowej zdobył Michał Cichoń. Z kolei Artur Przybytniewski, Kamil Chmielowski, Łukasz Sekuła i Adrian Gierczak zajęli odpowiednio 10,14,15 i 19 miejsce na etapie wojewódzkim Olimpiady Wynalazczości i Racjonalizatorstwa. Na szczeblu wojewódzkim sukces odniósł także Jarosław Cichoń, który zdobył wyróżnienie w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej. Wyróżnienie zdobyli również uczestnicy Wojewódzkiej Sesji Popularno - Naukowej "Ekologia - Motoryzacja": Krzysztof Misiura, Łukasz Walczyk i Paweł Gadowski. Ponadto Marzena Lipiec i Aleksandra Piotrowicz zajęły piąte i szóste miejsce w Wojewódzkim Konkursie o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych.

Szkoła może poszczycić się także sukcesami w konkursach powiatowych. I tak w Samochodowym Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanych przez ostrowieckie starostwo Wojciech Forma zajął pierwsze, a Artur Przybytniewski drugie miejsce. W Powiatowym Konkursie Geograficznym "Globalizacja i jej wpływ na przemiany polityczne i gospodarcze" wyróżniono Aleksandrę Piotrowską i Barbarę Wagę, która dodatkowo zdobyła wyróżnienie w konkursie pod hasłem "Choroby społeczne i cywilizacyjne". Z kolei Mirosław Jasiński zajął trzecie miejsce w X Turnieju Matematycznym Uczniów Zasadniczych Szkół Zawodowych.

Nie zabrakło również osiągnięć w dziedzinie sportu. Drużynowo szkoła zajęła drugie miejsce w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego Chłopców, piąte w II Turnieju Piłki Ręcznej Szkół Średnich i trzecie w Turnieju Piłki Koszykowej Dziewcząt oraz w Lidze Piłki Siatkowej Chłopców.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25439 razy,
ostatnio: 2021-04-14 16:12:01
Skomentuj artykuł:
Powrót