Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-09-13

Gala urzekła melomanów

Wielkie Gwiazdy w Ostrowcu

5 września na miłośników muzyki czekała nie lada gratka. W Pałacu Tarnowskich przed ostrowiecką publicznością wystąpili soliści Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie oraz Teatru Muzycznego w Łodzi

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Bogumiła Dziel-Wawrowska (sopran), Ryszard Wróblewski (tenor) oraz Robert Dymowski (bas-baryton) po raz pierwszy zapewnili melomanom ucztę złożoną z najpopularniejszych i najbardziej znanych fragmentów operetek i musicali.

Galę rozpoczęła uwertura "Wstęp orkiestrowy" Tomasza Labunia, kompozytora, aranżera, dyrygenta, który od fortepianu prowadził zespół kameralny "Romantica".

Następnie sala Pałacu Tarnowskich rozbrzmiała dźwiękami największych przebojów z takich operetek jak "Hrabina Mariza", "Księżniczka Czardasza", "Ptasznik z Tyrolu", "Wesoła Wdówka" czy "Giuditta". Nie zabrakło również najwspanialszych songów z "Człowieka z La Manchy", "My Fair Lady" i "Skrzypka na dachu", a także arii torreadora z opery "Carmen". Był również słynny "Czardasz" Montiego, którego brawurowo wykonał koncertmistrz Maciej Przestrzelski. Słowa uznania należą się Annie Barańskiej-Wróblewskiej, która prowadziła koncert lekko i dowcipnie, przybliżając słuchaczom treści poszczególnych utworów.

Soliści zaprezentowali niezwykle wysoki poziom wykonawczy. Melomani urzeczeni wspaniałymi interpretacjami często reagowali owacjami na stojąco i nie pozwalali sobie czekać na bisy do końca koncertu.

Gala oprócz znakomitego poziomu muzycznego odznaczała się perfekcyjnym przygotowaniem od strony wizualnej - artyści wykonywali poszczególne arie i duety w kostiumach, które doskonale charakteryzowały prezentowane na scenie postaci.

Soliści pożegnali się ze słuchaczami piękną pieśnią "Time to say goodbye" podczas której w niejednych oczach pojawiły łzy wzruszenia.

Koncert honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński.
/std/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 24451 razy,
ostatnio: 2021-04-14 13:19:18
Skomentuj artykuł:
Powrót