Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-09-06

Drugi zjazd absolwentów THM-u

Spotkają się po latach

Trwają ostatnie przygotowania do II Zjazdu Absolwentów Technikum Hutniczo - Mechanicznego w Ostrowcu połączonego z jubileuszem 60-lecia powstania szkoły. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli.
Inicjatywa zorganizowania II Zjazdu Absolwentów THM zrodziła się dokładnie 10 lat temu, podczas pierwszego zjazdu z okazji 50-lecia szkoły. W listopadzie 2008 r. zarejestrowane zostało Stowarzyszenie Absolwentów, Nauczycieli i Sympatyków Zespołu Szkół Hutniczych i ZS nr 3 w Ostrowcu Św., które postawiło sobie za cel integrowanie środowiska nauczycieli, absolwentów i uczniów tych szkół.

- Mając na uwadze fakt, że w 2010 przypada 60. rocznica powstania THM-u postanowiliśmy, że właśnie w tym roku zorganizujemy drugi zjazd - wyjaśnia przewodniczący Komitetu Organizacyjnego imprezy, Zbigniew Maj. - Chcąc rozpoznać, jakie będzie zainteresowanie, wystosowaliśmy do naszych absolwentów apel o zgłaszanie się do wzięcia udziału w zjeździe. Wstępnie na nasze deklaracje odpowiedziało kilkaset osób z całego kraju i z zagranicy, w różnym wieku. Te osoby zachęciły nas do dalszego działania. W tej chwili mamy około dwustu absolwentów, którzy potwierdzili swoje uczestnictwo w zjeździe. Zaprosiliśmy także nauczycieli obecnie uczących w szkole, jak i nauczycieli - emerytów, którzy zapewnili, że z nami będą.

Według prognoz Zbigniewa Maja na sobotnich uroczystościach w auli technikum pojawi się ponad 300 osób. Po części oficjalnej wezmą one udział w biesiadzie na dziedzińcu szkoły (podczas, której zaprezentowany zostanie dorobek nauczycieli i uczniów), koncercie Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego (w sali widowiskowej kina "Etiuda") oraz "Balu Wspomnień" (w hotelu "Gromada").

Sobotnie wydarzenia poprzedzi koleżeńskie spotkanie, w piątek w Ogródku Piwnym przy ul. Kilińskiego 57 (od godz. 18). Z kolei w niedzielę o godz. 12 odbędzie się uroczyste podsumowanie i zakończenie zjazdu (aula dawnego THM-u).

Spotkaniu po latach towarzyszyć będzie także zwiedzanie budynku szkoły, który na tę okoliczność zmienił się nie do poznania.

- Wspólnie z ostrowieckim starostwem podjęliśmy szeroko zakrojone działania, aby godnie przyjąć absolwentów. Szczęśliwie zakończyła się termomodernizacja szkoły, odnowione zostały sale, korytarz, aula, wypiękniał także teren wokół placówki - wymienia dyrektor ZS nr 3, Czesław Golis. - Chcemy pokazać naszym gościom, że wracają do szkoły z tym samym klimatem, jednak zmieniającej się według obecnych standardów.

Z okazji zjazdu ukaże się również suplement obejmujący najnowszą historię szkoły - lata 2000-2010.

- Będzie to uzupełnienie kroniki, która ukazała się z okazji pierwszego zjazdu- informuje Zbigniew Maj.- Chcemy również jako stowarzyszenie i być może zgodnie z uchwałą końcową naszego zjazdu przygotować uroczystości związane z przypadającą w 2012 r. 90. rocznicą utworzenia pierwszej szkoły w strukturach obecnego ZS nr 3. Tutaj naszym statutowym zadaniem są działania zmierzające do nadania szkole imienia i sztandaru.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25583 razy,
ostatnio: 2021-04-14 14:22:12
Skomentuj artykuł:
Powrót