Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-08-23

Akademia Przyszłości

Jedyna w Ostrowcu

Dwieście szkół w całej Polsce, sześć w województwie świętokrzyskim, a tylko jedna w Ostrowcu Św. wezmą udział w ogólnopolskim programie e-Akademia Przyszłości, której głównym celem będzie zachęcenie uczniów do wykorzystywania najnowszych metod nauki.
Od 1 września wszystkie klasy pierwsze Publicznego Gimnazjum nr 4 będą objęte programem "e-Akademia Przyszłości". Projekt ten realizowany będzie przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Jest to program ogólnopolski. Powstał z myślą o uczniach i nauczycielach szkół gimnazjalnych. Jego celem jest kształtowanie kompetencji kluczowych gimnazjalistów oraz jak najlepsze przygotowanie nauczycieli do kształcenia uczniów w tym zakresie. Program będzie wspierał dzieci zdolne, gdyż w trakcie jego trwania będą odbywać się obozy naukowe oraz konsultacje z pracownikami akademickimi. "e-Akademia Przyszłości" pozwoli także wyrównać szanse dzieci mniej zdolnych, które będą uczęszczać na warsztaty zachęcające do dalszej pracy- mówi Katarzyna Goworek.

Projekt realizowany będzie przez trzy lata - od 1 września 2010 roku do końca roku szkolnego 2012/2013 podczas zajęć z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, języka angielskiego, informatyki i przedsiębiorczości oraz WOS.

W ramach realizacji zaplanowanych w projekcie zadań zostanie uruchomiona platforma e-learningowa, na której zostaną zamieszczone wszystkie materiały dla uczniów i nauczycieli. Każdy uczeń w dowolnym miejscu i czasie będzie mógł z niej skorzystać.

- Dużą rolę w programie odegra wykorzystanie w szkole nowych technologii. Otrzymaliśmy w ramach tego projektu tablicę interaktywną, doposażono nam klasopracownie w laptopy. Nauczyciele z bloku matematyczno - przyrodniczego pod koniec sierpnia pojadą na szkolenie, na którym będą poznawać tajniki prac na platformie. Część z nich ma już pewne doświadczenie w tym zakresie - dodaje Katarzyna Goworek.

W ramach projektu uczniowie będą mogli samodzielnie korzystać z jednostek e-learningowych, platformy edukacyjnej oraz komunikować się rówieśnikami z całej Polski.
/K. Tomala/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25262 razy,
ostatnio: 2021-04-14 14:41:54
Skomentuj artykuł:
Powrót