Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-08-23

Absolwenci nie poznają szkoły

Termomodernizacja THM na finiszu

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. Remont zakończy się w ostatnich dniach sierpnia.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
We wrześniu odbędzie się Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół nr 3. Byli uczniowie dawnego Technikum Hutniczo- Mechanicznego będą zaskoczeni, jak w ostatnich miesiącach zmienił się wygląd szkoły. Właśnie dobiega końca gruntowny remont.

- Zespół Szkół nr 3 jest 11 placówką oświatową w powiecie ostrowieckim poddaną gruntownej modernizacji na przestrzeni ostatnich 5 lat. Inwestycja prowadzona była w cyklu dwuletnim i kosztowała 1,6 mln złotych- przypomina Robert Post, naczelnik Wydziału Rozwoju Powiatu w ostrowieckim starostwie.

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 3 obejmowała ocieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, parapetów, wymianę pokrycia dachu, wykonanie instalacji odgromowej, płukanie instalacji centralnego ogrzewania i dodatkowo budowę chodników oraz opaski z kostki brukowej wokół budynku. Odnowione zostały aula, korytarze. Efekty pracy budowlańców są także widoczne z zewnątrz, ponieważ budynek ma ładną, nową elewację.
/G. Misiewicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 23563 razy,
ostatnio: 2021-04-14 14:41:00
Skomentuj artykuł:
Powrót