Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-12-21

Niezwykłe kino z klimatem

W stronę twórczości europejskiej

Mirosław Baka, Zbigniew Pacelt oraz Jarosław Wilczyński uświetnili swoim przybyciem otwarcie nowego kina w mieście.
- Bardzo się cieszę, że biorę udział w kolejnym przedsięwzięciu, dzięki któremu Ostrowiec zyskuje miejsce do spotkania z kulturą - mówił podczas uroczystego otwarcia prezydent Jarosław Wiczyński. - W kinie Kadr można będzie nie tylko oglądać filmy, ale także o nich dyskutować- dodał.

Zamierzeniem inspiratorów przedsięwzięcia jest prezentowanie w murach Pałacu Tarnowskich mniej znanych szerszej publiczności obrazów polskich i europejskich, również tych, które nie były dystrybuowane w kinach.

- Będę bardzo rad, jeśli uda się zorganizować pokazy filmów, w których występował nasz dzisiejszy gość - zapowiadał z przejęciem Krzysztof Tarnowski.

Z okazji przybycia na uroczystość Mirosława Baki, w murach pałacu zaprezentowano wystawę najważniejszych kadrów filmowych z jego udziałem.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno miejsca, w którym się znalazłem, a które zupełnie inaczej pamiętam, jak i zaprezentowanych zdjęć - chwalił organizatorów gość honorowy i patron przedsięwzięcia Mirosław Baka .

Goście mieli okazję w kameralnej atmosferze urokliwego Pałacu Tarnowskich obejrzeć dwa znane i cenione polskie filmy - "Podwójne życie Weroniki" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego oraz "Historię kina w Popielawach" Jana Jakuba Kolskiego.

Po projekcji Baka podzielił się ze słuchaczami barwnymi historiami zarówno z aktorskiego, jak i prywatnego życia. Wspominał początki kariery i pełne wrażeń wyjazdy do Stanów Zjednoczonych, a także współpracę z Kieślowskim czy Wajdą. Opowiadał, że nie czuje się takim twardzielem, jakiego najczęściej kreuje w filmach.

Aktor podkreślił, że na równi z filmem ceni sobie swoje kreacje teatralne.
/D. Stępień/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 32559 razy,
ostatnio: 2021-02-26 09:04:16
Skomentuj artykuł:
Powrót