Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-10-11

Immatrykulacja na WSH

Naukę czas zacząć

W piątek studenci ostrowieckiego Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach uroczyście zainaugurowali nowy rok akademicki 2010/2011.
Inauguracja roku akademickiego jest jedną z najważniejszych imprez w kalendarzu studenckim. To wyjątkowe święto, zwłaszcza dla młodych adeptów nauki, którzy, stając się studentami, rozpoczynają najpiękniejszy okres swojego życia. W piątkowe popołudnie w ten szczególny czas uroczyście wkroczyło prawie 100 osób, które wybrały edukację na WSH im. Bolesława Markowskiego w Kielcach Wydział Zamiejscowy w Ostrowcu. To do nich skierowane były słowa prorektora doc. dr inż. Stefana Szałkowskiego.

- Rozpoczynacie studia w okresie wielkich reform, niektórzy mówią "rewolucji" w systemie kształcenia wyższego. Od 2011 r. każda uczelnia będzie musiała zadbać, aby jej absolwent umiał uczyć się przez całe życie i aby potrafił szybko przekwalifikować się. Mam nadzieję, że wszyscy sprostamy temu wyzwaniu - mówił doc. dr inż. Szałkowski. - Z długoletniej praktyki nauczyciela akademickiego wiem, że studentów można podzielić na uczących się, studiujących i tych, którzy są na studiach. Mam nadzieję, że wy będziecie należeć do tych studiujących. Uczcie się, ale nie zapominajcie o zabawie, odpoczynku i przyjemnościach, jakie będziecie mogli przeżywać, uczestnicząc w działalności samorządu studenckiego uczelni bądź w wymianach zagranicznych. Jestem przekonany, że za 3,5 roku spotkamy się tutaj na uroczystości wręczenia dyplomów i że wszyscy uzyskacie tytuł inżyniera na kierunku logistyka.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 32820 razy,
ostatnio: 2021-02-26 05:57:13
Skomentuj artykuł:
Powrót