Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-08-27

Nauczycielskie ślubowanie

Źródło: Urząd Miasta

W Urzędzie Miasta odbyła się ceremonia złożenia ślubowania przez pięciu ostrowieckich nauczycieli, którzy w tych dniach uzyskali awans zawodowy. Uroczyste ślubowanie odebrał prezydent miasta Jarosław Wilczyński, który wręczył nowym nauczycielom mianowanym akty nadania awansu zawodowego i gratulował im pomyślnego zdania egzaminu

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Życzę wam abyście mimo tych ciężkich dla oświaty czasów mogli z powodzeniem i satysfakcją wypełniać swoją misję w ostrowieckich szkołach na etatach z ponadwymiarowymi godzinami - mówił J. Wilczyński. Nauczyciele, którzy teraz uzyskali awans 19 sierpnia pomyślnie zdali egzamin przed komisją powołaną przez prezydenta miasta.
- Tego wymaga procedura określona w Karcie Nauczyciela. Takie ślubowania odbywają się każdego roku, w miarę uzyskiwania przez nauczycieli stażystów i kontraktowych statusu nauczycieli mianowanych. Obecnie nie jest to już obligatoryjne, ale w parze z takim awansem idzie podwyżka wynagrodzenia zasadniczego.
W prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach największą grupę stanowią stojący na szczycie tej drabiny zawodowej nauczyciele dyplomowani - poinformował naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jan Bernard Malinowski.
/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 28629 razy,
ostatnio: 2020-09-27 19:24:59
Skomentuj artykuł:
Powrót