Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-25

Paulina i Juki w "Perspektywach"

      W piątek, 22 marca w Klubie Muzycznym "Perspektywy" rozpoczęła się "Wiosna Muzyczna". Podczas inauguracyjnego koncertu grali i śpiewali wybitni artyści - PAULINA SAVAH BAND i gość z Finlandii - JUKI VALIPAKKA. Solistka Bandu Paulina Kujawska, laureatka wielu konkursów i festiwali, o wspaniałym głosie i wielkim temperamencie, została wspaniale przyjęta przez ostrowiecką publiczność. Znana jest słuchaczom z radiowej Trójki. Obecnie współpracuje z Zygmuntem Kuklą, Jerzym Filarem oraz lideruje zespołom Paulina Savah Band i Lari Fari.


    Podczas koncertu akompaniowali jej znani instrumentaliści - Jan Pilch - instrumenty perkusyjne, Grzegorz Gryboś - gitara i Rafał "Dykta" Mazur - gitara basowa.


    Bardzo dobrze zaprezentował się podczas koncertu zarówno solo, jak i w duecie z Pauliną gość z Finalandii - Juki Valipakka. Niezwykle skromny, ale bardzo utalentowany muzyk jazzowy jest obecnie wykładowcą w POP-Jazz Concervator y w Helsinkach.


    Piekny, wiosenny koncert to nie tylko zasługa artystów, właściciela Klubu "Perspektywy" - Henryka Kraski, ale też hojnego mecenasa kultury, czyli Cementowni Ożarów. Na inauguracyjny koncert zjawili sie w komplecie członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej "Ożarowa".


    Po świętach czekają nas kolejne, wielkie wydarzenia kulturalne w Klubie Muzycznym. Tu, w Ostrowcu gościć będą sławy polskiej i międzynarodowej estrady. Dziwić się tylko należy, dlaczego "Perspektywy" nie pękają w szwach. Być może, wiosna jeszcze do nas nie dotarła.


    (tur)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14375 razy,
ostatnio: 2020-07-10 13:47:55
Skomentuj artykuł:
Powrót