Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-05

Czy Lenart zagra przeciwko KSZO?

      Piłkarze Stomilu Olsztyn muszą zapomnieć o dotkliwej porażce 0:4 z Górnikiem Zabrze i przygotowywać się do bardzo ważnego meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

     

      Stomil zagrał w Zabrzu bez stopera Tomasza Lenarta, który doznał kontuzji podczas przedmeczowej rozgrzewki. Okazało się, że brak tego zawodnika miał negatywny wpływ na poczynania całego zespołu. - Gdy pozostali zawodnicy dowiedzieli się, że Lenart nie zagra, uznali, iż nic już w Zabrzu zdziałać nie mogą - stwierdził Jerzy Fiutowski, trener Stomilu.


   

      - Tomek Lenart gra na newralgicznej pozycji, co ma duże znacznie zwłaszcza w meczu wyjazdowym - dodał Czesław Żukowski, drugi trener olsztyńskiego zespołu. - To nasz kluczowy zawodnik, który ostatnio znajduje się w bardzo dobrej formie. W poprzednich meczach Tomek wyróżniał się nie tylko w obronie, ale inicjował także kilka ataków.

     

      Lenarta zastąpił w Zabrzu Piotr Klepczarek. Dla tego niespełna 18-letniego wychowanka Stomilu był to pierwszoligowy debiut. - Satysfakcjonowałby nas w Zabrzu wynik remisowy - mówił debiutant. - W pierwszej połowie nasza gra wyglądała w miarę dobrze. Po przerwie szybko straciliśmy gola i chyba trochę wiary w sukces.


   

      Młody obrońca Stomilu przebywał na boisku przez godzinę. W tym czasie olsztyński zespół stracił jedną bramkę. - Dla Piotrka był to trudny debiut na gorącym terenie. Widać było, że jest trochę stremowany - ocenił Czesław Żukowski.


   

      W najbliższą sobotę drużynę Stomilu czeka jedno z najważniejszych spotkań tej wiosny. Olsztynianie zmierzą się na własnym boisku z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Będzie to mecz zespołów zagrożonych bezpośrednim spadkiem do II ligi. Nie wiadomo jeszcze, czy Tomasz Lenart wzmocni Stomil w sobotnim spotkaniu. Wczoraj zawodnik przebywał na badaniach lekarskich. Wynik badań wykaże, jak groźna jest kontuzja mięśnia dwugłowego uda, której doznał Lenart.


   
/ gazeta.pl/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9620 razy,
ostatnio: 2020-02-25 21:16:20
Skomentuj artykuł:
Powrót