Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-09

Zarobić w wakacje

      Zbliżają się wielkimi krokami wakacje. Co z nimi zrobić? Większość młodych ludzi zostaje w swoich miejscach zamieszkania i w zasadzie nie mają co z tym wolnym czasem zrobić. Jest wiele możliwości. Od robienia bezsensownych i nienormalnych dla mnie rzeczy, po siedzenie całymi dniami i nocami pod blokiem i znęcanie się nad tymi biednymi ławkami.


    Mam propozycję, która może niewielu zadowolić, ale są na pewno ludzie, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym. Lato jest najlepszą okazją aby zarobić swoje pierwsze pieniądze, zasilić kieszonkowe, zaoszczędzić na rower czy po prostu poznać fajnych ludzi. Możliwości jest mnóstwo, tylko od twojej pomysłowości zależy co znajdziesz! Ważne jest, gdzie szukasz.


    W prasie codziennej można znaleźć wiele ofert kierowanych specjalnie do uczniów. Firmy promocyjne prześcigają się w poszukiwaniach młodzieży do współpracy. Praca hostessy promującej jakiś produkt np. w supermarkecie, jest szczególnie wdzięczną okazją dla wszystkich dziewcząt. Pamiętaj, jeżeli masz piękny uśmiech, wszystkie oczy będą zwracały się ku tobie! Taka praca ma podstawową zaletę: dzięki niej zaczniesz czuć się pewniej w każdej sytuacji. Zawsze też możesz zaproponować swoją pomoc. Pracodawcy przychylnym okiem patrzą na śmiałe osoby. Powinieneś zapytać w pobliskiej kawiarni.


    Szczególnie w gorące, letnie dni kiedy lodziarnie przeżywają oblężenie, twoja pomoc może okazać się wręcz niezbędna. W restauracjach czy w barach szybkiej obsługi można zmywać naczynia lub sprzątać salę. Zarobione pieniądze cieszą bardziej gdy zdobędziesz je ciężką pracą! Od lat młodzi ludzie szukają okazji na wakacyjne prace, pewne szlaki zostały już przetarte. Możesz zatem iść za przykładem rodziców. Oni jeździli na zbiory owoców. Dzięki pracy przy zbiorach owoców masz satysfakcję, że to co robisz, zawdzięczać możesz tylko swojej wytrwałości.


    Sprawdzonym sposobem jest również mycie szyb w samochodach parkujących przed sklepami lub na stacjach benzynowych. Nie polecam mycia szyb na skrzyżowaniach-to chyba bardziej ryzykowne niż opłacalne. Najważniejsze jednak żeby wykazać się inicjatywą, czy to w szukaniu, czy w samej pracy. Na pewno docenią to pracodawcy. A już gwarantuję, że docenią to rodzice. Bo tak naprawdę, czy nie chodzi o to, aby udowodnić im, że potrafimy wziąć sprawy we własne ręce? A jeśli można uzbierać przy tym na kurs prawa jazdy, czemu nie?


Anna Pasternak

Zabierz głos w dyskusji na temat:
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8069 razy,
ostatnio: 2020-02-24 14:37:12
Skomentuj artykuł:
Powrót