Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-09

Carrfour Polska wycofał się z Ostrowca

      Carrfour Polska, wchodzący w skład światowej sieci hipermarketów, nie będzie (jak to się zanosiło jeszcze do niedawna) inwestował w Ostrowcu. Po zorganizowanej giełdzie pracy zaproponował jednak kilku ostrowiakom pracę w Warszawie.    O tym, że w Ostrowcu powstanie nowy hipermarket mówiło się w mieście dość głośno. Pytani przez nas samorządowcy zaprzeczali, inni twierdzili, że inwestycjami w Ostrowcu zainteresowana jest firma OBI.


    Nie wiedzieli jednak, że jeden z właścicieli ziemskich faktycznie rozważał możliwość sprzedaży firmie Carrfour Polska terenów przy ulicy Kilińskiego. Na drodze do sfinalizowania umowy stanął jednak wymóg zmiany planu zagospodarowania przestrzennego miasta, które całe przedsięwzięcie rozciągnęłoby w czasie i uczyniło mało opłacalnym. Na tę wieść na pewno ulgę poczuli ostrowieccy handlowcy, którzy usytuowania kolejnego - po miniMAL-u - konkurencyjnego supermarketu w naszym mieście boją się jak ognia.


    Carrfour Polska, przekonany, że otworzy w Ostrowcu swoje podwoje - przy wsparciu Powiatowego Urzędu Pracy - zorganizował zaplanowaną giełdę pracy. Firma poszukiwała przede wszystkim masarzy - wędliniarzy. Była gotowa przyjąć ich do pracy na stoisku mięsnym, w sumie aż pięćdziesięciu.


    Giełda trwała dwa dni i nie wywołała wielkiego zainteresowania. Dwie pracownice z działu marketingu Carrfour Polska, które już wiedziały o fiasku przedsięwzięcia w Ostrowcu, proponowały bowiem pracę jedynie w hipermarkecie w Warszawie. Poza tym, tak naprawdę to niewiele osób mogło spełnić stawiane przez firmę wymagania. Wielu kandydatów przychodziło na rozmowy, mając brud za paznokciami, co od razu nie wystawiało im dobrego świadectwa.


    Ostatecznie, kilka młodych osób już od dłuższego czasu poszukujących zatrudnienia na terenie Ostrowca, nie mających nic do stracenia przyjęło warunki płacowe i zostało zakwalifikowanych do pracy w Warszawie. Wyjazd do stolicy z pewnością będzie dla nich spora szansą.


    Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, w niektórych warszawskich hipermarketach zarobki sięgają nawet 1.500 zł.


    Dariusz Kisiel
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10363 razy,
ostatnio: 2020-02-25 13:37:31
Skomentuj artykuł:
Powrót