Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-23

Świąteczne "Animato"

      3 maja o godz. 17.00 w sali teatralno- kinowej "Etiuda" ostrowieckiej publiczności zaprezentuje się zespół muzyki salonowej "Animato".


    Grupa założona została w listopadzie 1991 przez skrzypka i pedagoga Andrzeja Zuzańskiego, który skupił wokół idei popularyzacji klasycznej muzyki "lekkiej i przyjemnej" artystów związanych z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach.


    "Animato" dotychczas dało ponad 200 koncertów, wzięło udział w wielu imprezach okolicznościowych takich jak: wernisaże, konferencje, sympozja czy bankiety. Zespół wielokrotnie uczestniczył w festiwalach muzyki salonowej, a także wielu ogólnopolskich i regionalnych programach TV.


    "Animato" imponuje bogactwem wykonywanego repertuaru rozciągającego się od standardów muzyki poważnej, poprzez muzykę operetkową, taneczną, aż po muzykę filmową i klasykę rocka.


    Muzycy mają na swoim koncie już debiut fonograficzny- płytę "Droga do szczęścia", którą można będzie nabyć jeśli przypadnie nam do gustu muzyka zaprezentowana na koncercie.


    I teraz wiadomość najważniejsza - "Animato" będzie można wysłuchać za darmo, biorąc wcześniej zaproszenia, które już czekają na Państwa w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury.


    Naszych Czytelników zapraszamy z kolei po siedem dwuosobowych kart wstępu do naszej redakcji.


    pas
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8708 razy,
ostatnio: 2020-01-23 07:13:28
Skomentuj artykuł:
Powrót