Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-15

Trzy warianty dróg w śródmieściu

      Trwają prace związane z opracowaniem planu przestrzennego zagospodarowania części śródmieścia Ostrowca.


    Chodzi o teren między ulicami: Okólną, Kilińskiego, Focha i aleją 3 Maja. Przy dalszym opracowaniu tego dokumentu, będzie trzeba ostatecznie rozstrzygnąć problem układu komunikacyjnego w tej części miasta.


    Miejska Pracownia Urbanistyczna w Radomiu zaproponowało trzy warianty układu drogowego. Pierwszy - dotyczy utrzymania planowanej trasy N-S, to znaczy poprowadzenie drogi od mostu na Kamiennej do ronda przy ul. Radwana (droga miałaby przebiegać za hotelem Gromady, a później ulicą Okólną). Drugi wariant dotyczy wykorzystania starego układu drogowego z dominującą rolą alei i ulicy Okólnej. Z kolei trzeci - poprowadzenie nowej nitki drogi od mostu przez łąki przed targowicą, skarpę do skrzyżowania na ulicy Radwana.


    Te trzy koncepcje przedstawili pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta w czasie ostatniego posiedzenia Zarządu Miasta. Na razie nie podjęto żadnych ustaleń. Na pewno nie będzie realizowana pierwsza koncepcja. Nie ma ona bowiem zwolenników.


    -Problem jest zbyt poważny, wymaga wielu konsultacji, ustaleń -twierdzili członkowie zarządu. W ciągu najbliższych tygodni kwestia ta musi być jednak rozstrzygnięta.


    (fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6832 razy,
ostatnio: 2020-01-23 11:35:19
Skomentuj artykuł:
Powrót