Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-05-13

Ambitne plany

      BODZECHÓW. Gmina Bodzechów liczy na pieniądze z Banku Światowego na modernizację bazy oświatowej. Gmina wystąpiła o dofinansowanie w wysokości 400 tys. zł z unijnego Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich.


    Wniosek został przyjęty przez komisję przy Sejmiku Samorządowym Województwa Świętokrzyskiego. Wniosek ten trafi do Warszawy a później do Brukseli.


    -Chcielibyśmy zakupić pomoce naukowe dla gminnych szkół: komputery, oprogramowanie komputerowe i inne nowoczesne urządzenia niezbędne w procesie dydaktycznym. Przygotowaliśmy też program dokształcania nauczycieli -mówi wójt Bodzechowa, Jerzy Murzyn.


    Środki z PAOW uruchomione zostaną w 2003 roku. W przyszłorocznym budżecie gmina będzie musiała zabezpieczyć środki własne na modernizację bazy oświatowej w wysokości 25 proc. kosztów całego przedsięwzięcia.


    -W przyszłym roku liczymy też na środki z funduszu SAPARD na inwestycje drogowe i komunalne. Chcielibyśmy zmodernizować nawierzchnie dróg gminnych oraz wybudować sieć kanalizacji sanitarnej. Mamy przygotowaną dokumentację, czekamy na uruchomienie programu i formularze wniosków -mówią pracownicy Urzędu Gminy w Bodzechowie.


    W ubiegłym roku gmina Bodzechów otrzymała z Banku Światowego blisko 3 mln złotych, głównie na inwestycje komunalne, jak położenie nawierzchni drogowej i budowa wodociągów.


    (fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25363 razy,
ostatnio: 2022-07-02 10:10:48
Skomentuj artykuł:
Powrót