Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2021-04-07

Uwaga! Przedłużenie zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia

Choć od kilku dni odnotowujemy mniejszą liczbę zakażeń koronawirusem COVID-19, Rada Ministrów w związku z bardzo trudną sytuacją w szpitalach zdecydowała o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia br. Zakaz działalności dotyczy m.in. organizatorów aktywności sportowej, z wyłączeniem sportu zawodowego. W związku z powyższym obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim wciąż funkcjonować będą w ramach rozszerzonych zasad bezpieczeństwa. 

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Zamknięta pozostaje Pływalnia Rawszczyzna, z wyjątkiem organizacji szkolenia dla członków kadr narodowych sportów pływackich. Pozostałe obiekty MOSiR również mogą być udostępnione wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej.


Zawody i treningi mogą odbywać się przy zachowaniu odpowiednich zasad sanitarnych, takich jak: dezynfekcja szatni, węzłów sanitarnych, urządzeń i sprzętu sportowego, dostępność środków do dezynfekcji rąk, zapewnienie 15-minutowych odstępów między wchodzącymi i wychodzącymi, itd.

Zamknięte do 18 kwietnia będą Orliki i inne boiska zewnętrzne (w Parku Miejskim, w Częstocicach).

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyski wyraża nadzieję, że wprowadzone obostrzenia i dyscyplina w ich przestrzeganiu spowoduje, że 18 kwietnia sytuacja epidemiczna w kraju będzie na tyle dobra, że pozwoli ona na rychłe "otwarcie" obiektów. Już dziś zapraszamy do korzystania z obiektów i usług MOSiR tuż po zniesieniu ograniczeń. O powrocie do normalności lub likwidacji obostrzeń będziemy informować na naszych stronach internetowych.

Jednocześnie przypominamy, że po przerwie świątecznej 6 kwietnia wznowił i działa w specjalnych rygorach bezpieczeństwa Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni Rawszczyzna, świadcząc usługi rehabilitacyjne. Obowiązują zapisy telefoniczne - 41 267 41 10.

GO 2020 11 16

Grafika: gov.pl / własne

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 782 razy,
ostatnio: 2021-06-20 23:16:33
Skomentuj artykuł:
Powrót