Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2021-10-01

Ostrowiec będzie biegał

Trwają przygotowania do dwóch imprez biegowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskich. Już 10 października w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbędzie się finałowa - szósta runda cyklu "IX MosirGutwinRun 2021 - maraton i półmaraton na raty", a 11 listopada Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2021. Zapisy na obie imprezy prowadzone są na stronie internetowej www.OstrowiecBiega.pl.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Do 8 października (do godziny 8) trwać będą zapisy do 6. rundy cyklu XI MosirGutwinRun 2021, w ramach którego można wystartować w biegach na dystansach ok 10 i 5km oraz w marszu nordic walking na dystansie ok 5km. Tuż po zakończeniu sportowej rywalizacji odbędzie się uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy, a wszyscy którym uda się skompletować co najmniej 4-krotny start na jednym z dystansów otrzymają pamiątkowy medal oraz koszulkę.

Od 1 października obowiązuje wyższa stawka opłaty startowej za udział w Ostrowieckich Biegach Niepodległości 2021. Z najniższej stawki skorzystało 262 osoby - 193 w biegu na dystansie 10km i 59 w marszu nordic walking na dystansie o połowę krótszym. Na liście startowej są nie tylko biegacze z najbliższego regionu, ale również z Kielc, Radomia, Częstochowy, Tarnowa, Warszawy, Gdyni, czy... niemieckiego Bad Rappenau.

Aktualna opłata startowa wynosi:
- do dnia 6 listopada - 60 zł (pakiet pełny) lub 30zł (pakiet podstawowy *)
- w dniu zawodów, 11 listopada - 80 zł (pakiet pełny) lub 40zł (pakiet podstawowy *)
* Pakiet podstawowy przysługuje wyłącznie w marszu nordic walking i zawiera medal, wodę oraz gorący posiłek. Nie zawiera okolicznościowej koszulki oraz worka i jego zawartości.

Start i meta ulicznego biegu oraz marszu nordic walking usytuowane zostaną na płycie głównej Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO. Biegacze przebiegną ulicami Świętokrzyska, Traugutta, Aleja 3-maja, Okólna, Denkowską, Chrzanowskiego, Polną, Iłżecką, Starokunowską, Sienkiewicza, Mickiewicza i Żabią. Po drodze zobaczą więc m.in. Ostrowiecki Browar Kultury czy ostrowiecki Rynek.

 

Patroni IX MosirGutwinRun 2021

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski - Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Lasy Państwowe - Nadleślictwo Ostrowiec Świętokrzyski Biegam Bo Lubię

 

Partner Techniczny IX MosirGutwinRun 2021

Gepard System Pomiaru Czasu RFID Solutions

 

Partnerzy IX MosirGutwinRun 2021

Pizzeria Da Grasso Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa Sport Medical Rehabilitacja Ośrodek Szkolenia Kierowców Zygzak Salon Depil Concept Centrum Rehabilitacji Markmed Sala Zabaw MimiTorek Galeria Mebli Arkadia Restauracja Bałtowski Zapiecek Bałtowski Kompleks Turystyczny Salon Komputerowy Render 2000 Siłownia Impuls Czyżewscy Agencja Reklamowa KreoGraf Zakład Produkcyjno - Handlowy Adax Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Bo w Nas Jest Moc

 

Patroni Medialni IX MosirGutwinRun 2021

Radio Ostrowiec Radio Rekord Gazeta Ostrowiecka Echo Dnia OstrowiecNews.pl Świętokrzyskie 7 Dni CoZaDzien.pl Lokalna TV

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 290 razy,
ostatnio: 2021-10-23 09:26:55
Skomentuj artykuł:
Powrót