Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2022-06-07

Młodzicy powalczą w II rundzie o drużynowy prymat w kraju

W dniach 11-12 czerwca Pływalnia Rawszczyzna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskiego będzie areną zawodów II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat dla klubów z okręgów łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

 

Zawody II rundy dla 13-latków tradycyjnie podzielone zostały na 3 ośrodki, a rywalizacja odbywać się będzie "korespondencyjnie". Pływaków z pozostałych okręgów gościć będą Oświęcim (małopolskie, śląskie, podkarpackie, opolskie, dolnośląskie) i Bydgoszcz (podlaskie, warmińsko - mazurskie, kujawsko - pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie).

Warto odwiedzić w najbliższy weekend ostrowiecki basen, bo gospodarze - pływacy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, to wśród 13-latków krajowa czołówka! W drużynowym zestawieniu po zawodach I rundy, które odbywały się w całym kraju w marcu, pomarańczowo - czarni w stawce 169 sklasyfikowanych klubów plasują się na 3. miejscu (14008 pkt.)! Ustępują tylko dwóm stołecznym klubom - Polonii Warszawa (15373) i GIM 92 Ursynów (15108). Na Pływalni Rawszczyzna będzie zatem można śledzić bezpośrednią walkę pomiędzy trzyma najlepszymi "na półmetku" klubami w Polsce wśród młodzików 13-letnich.

Trenerzy Mariusz Firmanty i Marcin Piwnik na zawody w Ostrowcu Świętokrzyskim powołali 15 osób, a w kadrze pomarańczowo - czarnych znaleźli się Amelia Beksińska, Lena Bielecka, Laura Gil, Adrianna Górniak, Michalina Jama, Amelia Kozub, Marcelina Mozal, Hanna Sulik, Zuzanna Zagraj, Szymon Batugowski, Bartłomiej Bezak, Patryk Budzeń, Franciszek Grzesik, Michał Kalita i Rafał Kępiński.

Każdy zawodnik ma prawo startu w 2 konkurencjach indywidualnych i w sztafecie w każdym bloku zawodów. I choć prowadzone będą indywidualne rankingi ogólnopolskie, oddzielnie dla każdej konkurencji oraz rankingi sztafet, to rankingi te nie będą publikowane, a posłużą tylko do utworzenia klasyfikacji drużynowej.
Do klasyfikacji drużynowej klubu liczone są dwa najlepsze wyniki w każdej konkurencji indywidualnej dziewcząt i chłopców oraz dwa najlepsze wyniki zespołów sztafetowych. Sztafety mogą składać się z dowolnych zawodników, bez względu na płeć, czyli mogą być mieszane w dowolny sposób lub składać się z zawodników jednej płci.
Na podstawie wyników uzyskanych przez drużyny klubowe w zawodach 1. i 2. rundy opracowana zostanie końcowa klasyfikacja ogólnopolska.

Harmonogram:
I dzień - 11 czerwca (sobota)
- Uroczyste otwarcie - godz. 13.45
- Zawody - godz. 14.00
II dzień - 12 czerwca (niedziela)
- Zawody - godz. 9.00

W tym samym czasie w zawodach II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat w Oświęcimiu rywalizować będzie ósemka pływaków KSZO powołana przez trenera Marcina Pilińskiego, a wśród nich Dominika Brzezińska, Adam Gębusia, Paweł Giemza, Igor Kuśmierz, Nikola Mikołajek, Maja Staniszewska, Sara Sokół i Maciej Starachowski.
Po 1. rundzie ostrowczanie plasują się na 8. miejscu w Polsce na 165 sklasyfikowanych klubów.

 

Grafika promująca zawody, przedstawiająca nazwę imprezy oraz logotypy organizatorów i partnerów.

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 772 razy,
ostatnio: 2022-06-27 11:17:47
Skomentuj artykuł:
Powrót