Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2020-09-02

Gontarczyk i Jagieło pierwszymi liderami VIII MosirGutwinRun 2020

Czwarta runda cyklu MosirGutwinRun tradycyjnie wyłania pierwszych liderów całego cyklu. W wyścigu o końcowy triumf w tym roku pierwsze "pole position" należy do Rafała Gontarczyka (Maraton na raty), Michała Jagieło (Półmaraton na raty - bieg) oraz nieoficjalnie, bo regulamin imprezy nie zakłada "ścigania" w nordic walking, do Remigiusza Woźniaka (Półmaraton na raty - marsz).

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

30 sierpnia cztery starty na jednym z dwóch dystansów skompletowało 91 osób. Maraton na raty zaliczyło już 34 osoby, Półmaraton na raty (bieg) - 38 osób, a Półmaraton na raty (marsz) - 19 osób. Oni już zasłużyli sobie na pamiątkowy medal oraz koszulkę techniczną z okazjonalnym nadrukiem.

Po czterech rundach poznaliśmy też pierwszych liderów w klasyfikacjach wiekowych. W Maratonie na raty (4 x 10548m) są nimi Karolina Fałek z Lipska (K-30), Elżbieta Wybranowska z Ostrowca Świętokrzyskiego (K-40) oraz Paweł Klechowski z Ostrowca Świętokrzyskiego (M-20), Rafał Gontarczyk z Ostrowca Świętokrzyskiego (M-30), Konrad Sulik z Ostrowca Świętokrzyskiego (M-40), Piotr Dasios - Wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego (M-50) i Jan Harasiuk z Ostrowca Świętokrzyskiego (M-60). W Półmaratonie na raty (4 x 5274m) są nimi natomiast Donata Tokarska z Nietuliska Dużego (K-16), Sylwia Hamera z Ostrowca Świętokrzyskiego (K-30), Beata Madejska z Ostrowca Świętokrzyskiego (K-40) oraz Miłosz Kuśmierczyk z Obrazowa (M-16), Damian Górczyński z Ostrowca Świętokrzyskiego (M-20), Michał Jagieło z Lubieni (M-30), Paweł Wosiek z Ostrowca Świętokrzyskiego (M-40), Sławomir Majchrzak ze Starachowic (M-50), Jerzy Marczewski z Ostrowca Świętokrzyskiego (M-60).

W VIII MosirGuwinRun 2020 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim wprowadził specjalną klasyfikację dla uczestników,
którzy zaliczą maraton i półmaraton na raty oraz uzyskają najniższy wynik czasowy (suma za półmaraton i maraton). Nagrody specjalne - Super GutWinner - otrzymają jedna kobieta i jeden mężczyzna w kategorii open. Po czterech rundach mamy już pierwszego poważnego kandydata do tej nagrody. Jest nim Michał Jagieło, który maraton i półmaraton na raty przebiegł w czasie 3:46:36 (2:29:36 - maraton, 01:17:00 - półmaraton). Na tę chwilę żadnej z kobiet nie udała się jeszcze sztuka zaliczenia zarówno maratonu jak i półmaratonu.

Kolejne rundy odbędą się 20 września i 11 października.

Patronat nad imprezą objęli Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski i Fundacja Wychowanie przez Sport . Partnerami imprezy są Zakład Produkcyjno - Handlowy "ADAX", Ośrodek Szkolenia Kierowców ZYGZAG, Hotel Accademia, DaGrasso, MimiTorek, Fitness Klub Centrum, Salon Komputerowy Render 2000, Agencja Reklamowa KreoGRAF, Sport Medical 20trening EMS & Rehabilitacja, Galeria Mebli ARKADIA, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Centrum Rehabilitacji Markmed, Piekarnia i Cukiernia SKALSKI, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Depil Concept. Patronat medialny sprawują Radio Kielce, Radia Fama, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl i OstrowiecNews.pl, Lokalna.TV, LTVK Krzemionki.

Sprawdź: Klasyfikację generalną po 4. rundach | Zestawienie wszystkich wyników po 4. rundach

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 4534 razy,
ostatnio: 2021-06-20 19:43:41
Skomentuj artykuł:
Powrót