Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2022-06-01

Aktywni Seniorzy przenoszą się na Gutwin

W minioną środę (25 czerwca) odbyły się ostatnie wiosenne zajęcia w Hali Sportowo-Widowiskowej dla seniorów z cyklu "gimnastyka z elementami jogi" w ramach bezpłatnego programu skierowanego dla dojrzałych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego "Aktywny Senior 2022".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznikRegularne praktykowanie jogi przez prawie dwa miesiąc pod okiem instruktorki Żanety Fiszer pozwoliło wszystkim uczestnikom zauważyć znaczne poprawienie swojej kondycji. Na pożegnanie z jogą wszyscy prezentowali bardzo dobrze wykonywane asany, których poziom wykonania zaskoczył nawet samą trenerkę. Z jogą żegnamy się na krótki czas, bo już we wrześniu zapraszamy na dalszą praktykę w hali MOSiRu.

Zgodnie z zaplanowanych harmonogramem od 1 czerwca w ramach kontynuacji organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego programu "Aktywny Senior 2022", zajęcia odbywać się będą na świeżym powietrzu, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin, a ich hasłem przewodnim będzie… "Aktywnie w naturze".

Zajęcia będą trwały około 90 minut. Na początku prowadzona będzie rozgrzewka i ćwiczenia gimnastyczne z przyrządami przy muzyce przez instruktor Marię Jaros, a następnie odbywać się będzie 40-minutowy marsz z kijkami Nordic Walking, prowadzony przez Annę Kępczyńską. W trakcie marszu prowadzone będą ćwiczenia rozluźniające i rozciągające. Intensywność marszu będzie dostosowana m.in. do sprawności fizycznej oraz samopoczucia uczestników.

Zajęcia nie będą wymagały dużej kondycji i dużej sprawności fizycznej od uczestników, będą bezpieczne i wręcz dostosowane dla osób 60+. Wiele osób starszych posiada duże opory przed uczestnictwem w zajęciach sportowych, dlatego niezwykle ważną rolę w motywowaniu oraz umacnianiu cierpliwości i systematyczności odgrywają zajęcia grupowe. Warto wiec nakłonić koleżankę czy kolegę seniora do wspólnych ćwiczeń pod okiem naszych instruktorów.

Serdecznie zapraszamy!
- Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin,
- od 1 czerwca do 31 sierpnia (cyklicznie w każdą środę),
- godz. 16.00-18.00,
- udział w zajęciach bezpłatny!

 

2022 Aktywny Senior plakat www

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 764 razy,
ostatnio: 2022-06-27 10:39:21
Skomentuj artykuł:
Powrót